Żmigrodzki Jarmark Wielkanocny za Nami

W słoneczny, niedzielny dzień na naszym żmigrodzkim rynku odbył się pełen atrakcji, niezapomnianych emocji Jarmark Wielkanocny.

Grupa wokalna prowadzona przez instruktorkę Izabelę Możdżeń rozpoczęła ten wspaniały czas. Jednak oficjalnie został on rozpoczęty przez Roberta Lewandowskiego Burmistrza Gminy Żmigród oraz przez Zofię Waścińską Prezesa Stowarzyszenia Klubu Seniora „Humorek” , a następnie głos został oddany naszemu wspaniałemu prowadzącemu Przemkowi.
Na scenie mogliśmy podziwiać także sekcję baletową prowadzoną przez instruktorkę Katarzynę Długosz, dzieci z Publicznego Przedszkola „Zielona Dolina”, które wystąpiły w przedstawieniu wielkanocnym oraz zespół wszystkim dobrze znany, który niedawno obchodził swoje 35-lecie- Zespół „Dyszel”, na którego czele stoi Bogdan Syk.
Podczas Jarmarku odbyły się dwa konkursy organizowane w ramach zadania publicznego „Świąteczne konkursy integrujące mieszkańców Gminy Żmigród”- Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną oraz Konkurs na Najpiękniejszą i Najsmaczniejszą Babkę Wielkanocną. Rozstrzygnięcia konkursów nastąpiły o godzinie 15:00 po burzliwych naradach jury. Najpiękniejszą Palmę wykonało Sołectwo Domanowice, drugie miejsce zajęła Pani Krystyna Halat, natomiast trzecie Koło Gospodyń Wiejskich w Karnicach. Wyróżnienie dostało Stowarzyszenie Klubu Seniora „Humorek”. Najpiękniejszą i Najsmaczniejszą Babkę Wielkanocną wykonał Uniwersytet Trzeciego Wieku, drugie miejsce zajęła Pani Mieczysława Osak, natomiast trzecie Pani Krystyna Cych. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !
Święta zbliżają się wielkimi krokami, żmigrodzki jarmark był wspaniałą okazją na zrobienie przedświątecznych zakupów. Na odwiedzających czekało wiele stoisk, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Lokalni Producenci wystawili się m.in. z wyrobami z loomu, filcowymi torebkami, rękodziełem, ozdobami świątecznymi, obrusami, zabawkami, a także szeroką ofertą gastronomiczną.
Mamy nadzieję, że spędzili Państwo z Nami przyjemnie, z uśmiechem na twarzy ten szczególny dzień i zostanie on na długo w Waszych pamięciach.
Oczywiście zapraszamy za rok.
Monika Rudnicka