Dożynki 2018 za nami

 W niedzielne popołudnie 25 sierpnia w Garbcach odbyło się gminne święto plonów. Uroczystość zgromadziła mieszkańców całej gminy, a także gości z sąsiednich miejscowości.

Tegoroczne świętowanie, rozpoczęło się mszą świętą i obrzędem dożynkowym przygotowanym przez Bogdana Syka w wykonaniu Zespołu Ludowego "Dyszel" oraz "Zielona Łączka". Oczywiście nie zabrakło również symbolicznego przekazania chleba przez starostów dożynek: Grażyny Kunickiej i Mieczysława Adamowicza, głos zabrał również Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski oraz Starosta Powiatu Trzebnickiego Waldemar Wysocki. Następnie na scenie zaprezentowały się lokalne Zespoły: "Humorek" oraz "Grodzisko".
Turniej sołectw wzorem lat ubiegłych zorganizował i poprowadził Dariusz Gierus- sołtys z Niezgody, wzięły w nim udział 4 sołectwa. I miejsce zajęło sołectwo Kanclerzowice, II Garbce, III Borzęcin a IV Niezgoda.
W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy spośród 18 wieńców jury wybrało 3 najpiękniejsze. I miejsce otrzymało sołectwo Kanclerzowice, II Borzęcin, III Osiek oraz Węglewo.
Jeśli chodzi o konkurs fotograficzny „Dożynkowy As Roku” laureatką została Aleksandra Klimkowska, Drugie miejsce zdobył Eugeniusz Bagiński natomiast trzecie Marta Olejnik. Wszyscy zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody.
Dożynkowy wieczór upłynął przy dźwiękach disco polo. Najpierw zaśpiewał dla nas zespół Baflo, następnie swoje największe hity zaprezentował zespół Long&Junior. Najwytrwalsi mogli się bawić do 4 rano razem z Zespołem MiniMax. Sołectwu Garbce, które wspólnie z Zespołem Placówek Kultury i Urzędem Miejskim w Żmigrodzie przygotowało tegoroczne dożynki należą się duże słowa uznania za wspaniąłą organizację, zaangażowanie i piękne dekoracje. Cieszymy się, że pomimo opadów deszczu frekwencja dopisała i mogliśmy wspólnie z Państwem spędzić ten czas.