NIEnudne ferie w Korzeńsku

W tym roku w ferie zabrakło zdecydowanie śniegu, jednak dzieciom w Korzeńsku na pewno nie zabrakło zabawy! Sołtys Aneta Ratajewska wraz z Radą Sołecką przygotowali ciekawy program dla najmłodszych mieszkańców sołectwa.

W ramach dwutygodniowych ferii zaplanowaliśmy dzieciom trzy wieczorki: filmowy, gier planszowych oraz taneczny. Naszym celem jest zapewnienie bogatej oferty kulturowej mieszkańcom, także tym najmłodszym, więc bez wahania ruszyliśmy do działania – mówi Aneta Radajewska.
Tak też 12 lutego zebraliśmy się, by wspólnie obejrzeć ciekawą bajkę, na nowo zakupionym sprzęcie w ramach funduszu sołeckiego. Wysoka frekwencja pokazała, że były to bardzo dobrze ulokowane środki! A Panie? Przez dwie godziny smażyły kinomaniakom popcorn.
Tradycyjne gry planszowe, które posiadamy w zasobach, wyciągnęliśmy na stoły 18 lutego. Cieszymy się, że są jeszcze u nas dzieci, które wynurzyły noski z telefonów komórkowych, by oddać się wspaniałej i zdrowej rywalizacji! Oczywiście przy słodkim poczęstunku i miłych rozmowach.
Kulminacją było Karnawałowe Party 21 lutego, na zakończenie ferii. Nasi animatorzy przez trzy godziny dbali o wspaniałą zabawę imprezowiczów. Nie zabrakło limbo, kaczuchów czy wspólnej makareny. Na koniec wybraliśmy Króla i Królową Balu, którzy otrzymali upominki od Inicjatywy DL „Dbamy o Swój Dom”. Zaszczytne tytuły przypadły Lenie Turowskiej oraz Mateuszowi Cłapce. Serdecznie gratulujemy!
Ferie to nie koniec naszych działań. Aktywności będzie coraz więcej i mamy nadzieję, że mieszkańcy z zadowoleniem będą korzystać z przygotowanych dla nich aktywności. Do usłyszenia z Korzeńska!


Edyta Grzybkowska