„Przy dźwiękach harfy…” – wspaniały koncert w Korzeńsku

Realizacja projektu w ramach programu „Działaj Lokalnie” trwa. Tym razem mieszkańcy Korzeńska wzięli udział w muzykoterapii.

Głównym celem tegorocznej edycji programu „Działaj Lokalnie” jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom pandemii koronawirusa. Inicjatywa DL „Dbamy o Swój Dom” postanowiła skupić się na zdrowiu psychicznym mieszkańców Korzeńska, które w tej ciężkiej sytuacji wymaga opieki.
16 sierpnia 2020 r. o godz. 16:00 w świetlicy wiejskiej w Korzeńsku odbył się wyjątkowy koncert duetu: harfistki Jadwigi Tomczyńskiej i basisty Maksymiliana Ambroziaka. W ramach muzykoterapii uczestnicy mieli możliwość odpocząć psychicznie od codzienności. Delikatne dźwięki, spokojne melodie przeplatały się z pozytywnymi utworami. Otuchy dodawali również sami artyści.
- Coś niesamowitego! – mówi pani Mirosława, mieszkanka Korzeńska. – Po raz pierwszy słuchałam na żywo harfy. Nie sądziłam, że tak bardzo mi się spodoba, nawet nie zauważyłam, kiedy minęła godzina. Myślę, że mogłabym słuchać pani Jadwigi jeszcze przez kolejne dwie godziny, albo i więcej – śmieje się uczestniczka koncertu.
- Ja już się zastanawiam, na jaką uroczystość moglibyśmy ponownie zaprosić artystów na koncert! – dopowiada pani Ewa, również mieszkanka Korzeńska.
Nie obyło się bez owacji na stojąco oraz bisu. Publiczność poprosiła o wyjątkowy utwór „Unoszę wzrok” („You raise me up”) i wróciła do domu nucąc cichutko cudowne słowa piosenki.
Edyta Grzybkowska