Finał WOŚP w Żmigrodzie inny niż dotychczasowe

Żmigrodzki Sztab WOŚP działa już od dłuższego czasu na rzecz 29 Finału. Lokalni muzycy nagrali już we własnej aranżacji hymn WOŚP "Serce sercu", który cieszy się dużym zainteresowaniem w Internecie. Teraz wszyscy dopinają organizacyjne sprawy na ostatni guzik, aby finałowe granie było jak najbardziej bezpieczne.


Już w niedzielę (31 stycznia) w Żmigrodzie odbędzie się 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Ze względu na obostrzenia pandemiczne nie mamy możliwość przeprowadzić tego wydarzenia w taki sposób jak przed laty. Dlatego też chcąc dostosować się do wytycznych sanitarnych ograniczyliśmy liczbę wydarzeń do minimum. Zrezygnowaliśmy z wydarzeń sportowych, koncertów muzycznych, licytacji, czy też z tradycyjnego „Światełka do nieba”, aby nie prowokować niepotrzebnego zgromadzenia, które mogłoby zaszkodzić mieszkańcom Gminy Żmigród – mówi szef Żmigrodzkiego Sztabu WOŚP Grzegorz Paryna. Żmigród ma zarejestrowanych 16 Wolontariuszy, którzy w dniu 29 Finału będą kwestować na ulicach miasta i sołectw. Każdy z nich będzie się wyróżniał, gdyż będzie posiadał tradycyjną puszkę, identyfikator, serduszka oraz maseczki WOŚP. – Każdy z Wolontariuszy posiada również swoją „eSkarbonkę”, podobnie jak nasz Sztab, które można zasilać elektronicznie, czyli bezpiecznie, bez wychodzenia z domu. Mamy również w Żmigrodzie Partnerów WOŚP u których w sklepach, czy firmach od dłuższego czasu już znajdują się „Sztabowe Puszki Stacjonarne”, które również przy okazji zakupów można zapełniać – dodaje Grzegorz Paryna. A jakie wydarzenia uda się zrealizować? – Cieszymy się, że dołączyła po raz pierwszy do nas grupa „Ice Dragons”, czyli na razie Nieformalne Zrzeszenie Miłośników Morsowania. Wszyscy zbiorą się w niedzielę przy zbiorniku wodnym w Raszowicach i przekażą nam tą niesamowitą energię. Przy Żmigrodzkim Ośrodku Kultury będzie znajdował się „WOŚP-owy sklepik” z okolicznościowymi gadżetami 29 Finału oraz pysznymi i zdrowymi kiszonymi wyrobami, które otrzymaliśmy od Gospodarstwa Rolnego Sznajder. Wiemy, że nasi Partnerzy wystawiają swoje pakiety na licytacje na
www. aukcje.wosp.org.pl, dlatego też zachęcamy do korzystania z tej formy wsparcia dziecięcych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Od soboty na naszym profilu Facebookowym „WOŚP Żmigród” będziemy „na żywo” relacjonować wszystkie koncerty, które odbywać się będą na placu Defilad w Warszawie, czyli z samego serca 29 Finału WOŚP – wyznaje szef Żmigrodzkiego Sztabu WOŚP. Przed rokiem żmigrodzianie wspólnie ustanowili rekord, gdyż zebrali 52 000,00 złotych. Jak będzie tym razem? – W tym wszystkim nie chodzi o rekordy, ale przede wszystkim o to, abyśmy mieli świadomość, że są obok nas osoby potrzebujące i to właśnie dla nich się jednoczymy. Nie będzie ten Finał, taki jak dotychczasowe ze względu na obostrzenia epidemiczne, ale na pewno będzie równie radosny. Cieszmy się wszyscy i z uśmiechem wspierajmy szczytny cel, bo przecież pomaganie jest dziecinnie proste – zakończył Grzegorz Paryna.