MIMO PANDEMI, ZAŚPIEWALI DLA KOBIET!

Marcowy koncert z okazji Dnia Kobiet w Żmigrodzie to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń organizowanych w gminie. To właśnie ten koncert odbył się jako ostatni przed pandemią w roku 2020.

Czy jednak w tym szczególnym dla wszystkich czasie lokalni działacze odpuścili i ulegli panującym obostrzeniom? Czy poddali się i zawiedli żmigrodzkie panie w dniu ich święta? Absolutnie nie! Nasi społecznicy to osoby, które uwielbiają wyzwania i z chęcią się ich podejmują! Dlatego Zespół Placówek Kultury postawił zmienić formułę tegorocznego występu i wrzucić artystów (a także i siebie) na głęboką wodę…
Tego jeszcze nie było! Klasyka polskiego rocka na wyjątkowo wielkiej scenie!
- Ból, pot i łzy – powiedział realizator audio-video, reżyser Tomasz Wasilewski. – Dla każdego naszego wykonawcy było to duże przeżycie. Dla mnie, jako realizatora – ogromne wyzwanie.
Po około miesięcznych przygotowaniach i nagraniach nadszedł ten dzień – 7 marca br. o godz. 16:00 IV edycja koncertu „Garnitury zrzucają i dla kobiet śpiewają” pojawiła się na portalu Facebook oraz YouTube.

Wśród odważnych artystów znaleźli się:
- Robert Lewandowski - Burmistrz Gminy Żmigród, u którego było widać i słychać, że „jest z miasta”,
- Paweł Oleś - radny Powiatu Trzebnickiego „zdobywający świata szczyt” wraz z córeczką Antosią,
- bombowe trio Patrycja Augustyniak-Seredyńska, Joanna Balcerzak, Justyna Gawot - radne Gminy Żmigród, które wcieliły się w rolę Beaty Kozidrak, wołając „Co mi Panie dasz?”, również biednemu „ Józkowi nie podarowały tej nocy”,
- „O Victorio, moja Victorio!” śpiewał Romuald Paszczuk, proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Żmigrodzie,
- „Po prostu bądź i patrz…” delikatnym głosem prosiła Sylwia Sułek-Balcerzak, dyrektor Publicznego Przedszkola „Zielona Dolina” w Żmigrodzie,
- „Za ostatni grosz” kupował cień tamtych dni Mariusz Cłapka, radny Gminy Żmigród,
- swoją „Autobiografię” zaprezentował Jacek Gawlicz, pracownik Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie,
- „Płomienne zorze zbudziły ze snu” (pewnie na występ) Michała Basińskiego, prawnika UM oraz ZPK w Żmigrodzie,
- Tomasz Wasilewski, pracownik Zespołu Placówek Kultury zabrał nas w podróż „Wehikułem czasu”,
- Grzegorz Paryna, pracownik Zespołu Placówek Kultury śpiewał o kobietach „Pięknych jak okręt pod pełnymi żaglami…”,
- Robert Grabkowski, dyrektor Zespołu Placówek Kultury wspominał z „Jolką lato ze snu”,
- Aleksander Wroński, zastępca dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie grał dla kobiet razem z „Twoim radiem”
- Bożena Żołnierowicz, radna Gminy Żmigród radziła Ewce, by nie płakała „bo tu miejsca brak, na jej babskie łzy”,
- piosenką „Skłamałam” kończyła indywidualne występy wokalistka Katarzyna Łyczko, instruktorka Zespołu Placówek Kultury.
Nie ma dobrego koncertu bez wielkiego finału! Wszyscy artyści wspólnie zaśpiewali „Przeżyj to sam”.
Czy wyjątkowa w tym roku formuła koncertu spodobała się naszym Żmigrodziankom? Najwyraźniej, gdyż pełne pozytywnych emocji i podziękowań komentarze pojawiły się pod koncertem na portalu Facebook.
- Pięknie. Gratulacje dla wszystkich wykonawców oraz osób zaangażowanych w realizację. – pisała pani Renata.
- Super inicjatywa. Brawo dla wszystkich wykonawców. Dziękuję za muzyczny prezent z okazji Dnia Kobiet. – komentowała pani Agnieszka.
- Ja ze swojej strony dziękuję wszystkim artystom, którzy po raz kolejny odpowiedzieli na nasz apel i stanęli na wysokości zadania – zaśpiewali dla Pań – podsumowuje Robert Grabkowski, dyrektor ZPK w Żmigrodzie. – Jako dyrektor oraz jeden z artystów jestem dumny z tego, co udało nam się stworzyć. I tutaj największe podziękowania kieruję do swoich pracowników, w szczególności do Kasi Łyczko, Bogdana Syka i Krzyśka Szuberta za przygotowanie wokalne lokalnych działaczy oraz przede wszystkim dla Tomka Wasilewskiego, który naszych utworów słuchał po stokroć, nagrywał wersje wokalne, nagrywał obraz i wszystko złożył w jedną całość. Cieszę się, że końcowy efekt spełnił oczekiwania żmigrodzian. Podziękowania należą się również dla Zespołu Adrenalina, za wspaniałą oprawę muzyczną. 
Czy kolejna edycja koncertu odbędzie się za rok? Taką mamy nadzieję! Tymczasem wszystkich, którzy nie zdążyli obejrzeć koncertu, zapraszamy na profil ZPK na FB oraz YouTube. A żmigrodzkim paniom, chociaż już nie w odpowiednim czasie, jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.

Edyta Grzybkowska