KORZEŃKO WYRÓŻNIONE NA ETAPIE OGÓLNOPOLSKIM KONKURSU „OPOWIEDZ”

Po sukcesach w etapie lokalnym konkursu „Opowiedz”, film Inicjatywy DL „Dbamy o Swój Dom” z Korzeńska został doceniony w etapie ogólnopolskim.

- Nie mierzyliśmy tak wysoko, nie myśleliśmy w ogóle o tak dużym wyróżnieniu. Tym bardziej, że nasze filmiki to amatorskie nagrania i amatorski montaż – mówi autorka filmu, koordynator projektu „W zdrowym ciele-zdrowy umysł” Edyta Grzybkowska.

Film z realizacji projektu „W zdrowym ciele-zdrowy umysł! Działaj Lokalnie 2020” zajął II miejsce w etapie lokalnym konkursu „Opowiedz”. Informacja o docenieniu filmu na etapie ogólnopolskim przyszła mailowo.

- Jak dostałam telefon od koleżanki, że zostaliśmy wyróżnieni… Nie mogłam w to uwierzyć, myślałam, że to żart – komentuje Ewa Kusztelak, członek Inicjatywy DL „Dbamy o Swój Dom”. – Byliśmy przeszczęśliwi z sukcesów na etapie lokalnym, ale ogólnopolski? Dla nas, dla takiej małej miejscowości, było to nie do pomyślenia.

Oficjalne wyniki konkursu zostały podane podczas uroczystego Podsumowania XII edycji Konkursu o tytuł „Społecznika Roku” oraz XI edycji Programu „Działaj Lokalnie” w Warszawie. 11 marca br. o godz. 17:00 członkowie Inicjatywy, w której skład wchodzą: Edyta Grzybkowska, Aneta Ratajewska oraz Ewa Kusztelak, wspólnie zasiadły w świetlicy wiejskiej, by obejrzeć transmisję wydarzenia (gala odbyła się w wersji online ze względu na panujące obostrzenia), gdyż tak do końca nie było wiadomo, w jakiej kategorii został doceniony film.

Jak się okazało, film został wyróżniony w kategorii: zaangażowanie społeczne przeciwdziałające negatywnym skutkom COVID-19. Członkowie inicjatywy natychmiast otrzymali gratulacje od prezes Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” Ingi Ozga, oraz od koordynatora programu „Działaj Lokalnie” w naszym regionie – Jana Bernackiego.

Inicjatywa otrzymała także nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł!

- Pieniążki oczywiście przeznaczymy na świetlicę wiejską, nad którą stale pracujemy. Przydaje nam się każda suma, nagrody z etapu lokalnego również przeznaczyliśmy na doposażenie świetlicy, zakupiliśmy komodę oraz zegar do nowo wyremontowanej salki telewizyjnej – mówi Aneta Ratajewska, sołtys Korzeńska.

Serdecznie dziękujemy komisji konkursowej za docenienie naszego filmu. Nigdy nie zapomnimy emocji, jakie towarzyszyły nam podczas gali. Dziękujemy również za wsparcie Ośrodkowi Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” – w szczególności Janowi Bernackiemu za nieocenioną pomoc, wsparcie merytoryczne oraz duchowe, motywację i wszystkie słowa otuchy, które były jednym z najcenniejszych doświadczeń w przygodzie z projektem.

- Zachęcamy, by inne sołectwa brały udział w takich programach. Naprawdę warto – podsumowuje koordynatorka projektu „W zdrowym ciele – zdrowy umysł!”.

Edyta Grzybkowska