BAJECZNY DZIEŃ DZIECKA W ŻMIGRODZKIM PARKU

Stęsknieni za dobrą zabawą najmłodsi Żmigrodzianie świętowali Dzień Dziecka w Zespole Pałacowo-Parkowym.
Już o poranku, 3 czerwca br. widzieliśmy, że ten dzień będzie należał do udanych. Podczas gdy piękne słońce zaświeciło nad gminą Żmigród, Zespół Placówek Kultury prowadził przygotowania do wspaniałej imprezy – Dnia Dziecka!

W Zespole Pałacowo-Parkowym dostępnych było mnóstwo atrakcji, z których dzieci mogły bezpłatnie korzystać: dmuchańce zachęcały do figli i psot, Plenerowa Biblioteka oferowała cudowne, bajkowe stroje oraz prowadziła gry i zabawy wraz z zapisywaniem maluchów do grona czytelników, baszta zapraszała do odwiedzin, kajaki zabierały w niesamowite, wodne przygody, a miłe Panie-Myszki wraz z Burmistrzem Gminy Żmigród Robertem Lewandowskim rozdawały popcorn i lody. Nie obyło się bez akcentu rowerowego! Akademia Rowerowa przygotowała świetne Miasteczko Ruchu Drogowego, gdzie milusińscy doskonalili swoje umiejętności. Jako dodatek pojawiły się także stoiska komercyjne, gdzie goście mogli nabyć „małe co nieco”.
- Życzę Wam wspaniałej zabawy i zapraszam do korzystania ze wszystkich atrakcji! – składał dzieciom życzenia burmistrz Żmigrodu.
I tak też było! Dzieci pochłonęła wyborna frajda! Tym bardziej, że w ich święto postanowiły odwiedzić je ukochane, bajkowe postaci: Pszczółka Maja, Myszka Miki i Myszka Minnie, które zapoznawał z małymi żmigrodzianami nie kto inny, jak Żmigrodzki Smok. W tym całym zabawowym szaleństwie nie zapomnieliśmy o rodzicach – leżaczki zachęcały do odpoczynku nad stawem, podczas gdy w tle rozbrzmiewały ulubione melodie.
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny! Mamy nadzieję, że kolejny Dzień Dziecka minie nam w równie wspaniałej, a nawet i lepszej atmosferze. Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii FB  

Edyta Grzybkowska