„Bezpieczny skatepark” jedynym projektem w Budżecie Obywatelskim Żmigrodu. To już końcowe dni glosowania!

Dokładnie 10 lat temu, przy I etapie modernizacji Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żmigrodzie powstał skatepark, który jak się okazało przypadł do gustu szczególnie dzieciom i młodzieży.

Z każdym kolejnym rokiem ta sportowa atrakcja zyskiwała coraz większe grono zwolenników i stawała się coraz bardziej popularna. Dzisiaj każdego dnia skatepark jest oblegany przez miłośników tej odmiany aktywności, ale niestety pełna dekada funkcjonowania dała się mu we znaki i to bardzo mocno. Od kilku lat skatepark przechodził zabiegi techniczne, które polegały na usunięciu usterek eksploatacyjnych. Ostatnie prace techniczne pokazały, że ta młodzieżowa atrakcja jest w bardzo złym stanie. Sparciała już konstrukcja drewniana w całości wymaga wymiany, podobnie jak większość powierzchni jezdnych. Sytuacja ta sprawia, że skatepark staje się coraz bardziej niebezpieczny dla użytkowników, którzy z każdym rokiem rozwijają swoje umiejętności. Aby uniknąć jakichkolwiek nieszczęść, a żmigrodzkie dzieci i młodzież mogły bezpiecznie korzystać w dalszym ciągu z tej atrakcji zachęcamy do głosowania w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Żmigrodu na projekt pn. „Bezpieczny skatepark”. Warto dodać, że tym razem jest to jedyny projekt, który pomyślnie przeszedł etap kwalifikacji, tak więc w łatwy i szybki sposób można dokonać głosowania, a tym samym zapewnić bezpieczną aktywność żmigrodzianom. Aby ten projekt mógł być zrealizowany musi otrzymać odpowiednią liczbę głosów, dlatego liczy się każdy głos. Wstarczy tylko kliknąć w poniższy link:
https://zmigrod.budzet-obywatelski.org/glosowanie

Czym jest Budżet Obywatelski?
To wydzielona część budżetu Gminy Żmigród, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy. W tym roku do dyspozycji jest 200 tys. złotych.
Co daje udział w Budżecie Obywatelskim?
Masz możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu gminy. Masz realną szansę zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek Twojego otoczenia. To Twój wkład w rozwój miasta!
Kto może wziąć udział?
Propozycję projektu do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Żmigrodu może zgłosić każdy mieszkaniec miasta Żmigrodu, który ukończył 16 rok życia. W głosowaniu udział mogą wziąć wszyscy mieszkańcy miasta Żmigród, którzy ukończyli 16 lat.

Grzegorz Paryna