MAGIA ŚWIĄT na żmigrodzkim rynku

W niedzielę, 11 grudnia na żmigrodzkim rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy – Magia Świąt. To pierwsza edycja tej przedświątecznej imprezy. W ubiegłych latach mogliśmy brać udział w Przeglądach Stołów Bożonarodzeniowych, które miały miejsce w sali widowiskowej Zespołu Placówek Kultury.

W tym roku Przegląd Stołów odbył się podczas jarmarku i wzięło w nim udział 6 organizacji: Stowarzyszenie „Źródło Natury”, Stowarzyszenie Klubu Seniora „Humorek”, Koło Gospodyń Wiejskich z Borzęcina, Koło Gospodyń Wiejskich z Kędzi, Placówka Wsparcia Dziennego, Żmigrodzki Uniwersytet Trzeciego Wieku. O godzinie 11:00 Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski wraz z Prezesem Stowarzyszenia Klubu Seniora „Humorek” Zofią Waścińską oficjalnie otworzyli Jarmark.
Oprócz stoisk gastronomicznych ze świątecznymi specjałami można było podziwiać kramy m.in. z rękodziełem, biżuterią, ozdobami świątecznymi. W trakcie Jarmarku trwały również pokazy artystyczne szkół oraz sekcji działających przy Zespole Placówek Kultury. Niestety ze względu na złe warunki atmosferyczne wszystkie zaplanowane grupy artystyczne nie mogły wystąpić. Wśród atrakcji tego popołudnia nie zabrakło spotkania z Mikołajem, który mimo braku śniegu odwiedził Żmigród, obdarował dzieci słodkościami, a nawet przyłączył się do wspólnego mikołajkowego tańca. W tym dniu mieszkańcy gminy Żmigród mogli również skosztować jabłuszek z żurawiną, pieczonych na grillu przez dzielnych harcerzy. Około godziny 15:00 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Przegląd Stołów Bożonarodzeniowych”. W tym roku wszystkie świąteczne stoły prezentowały się wspaniale dlatego wszyscy wystawcy otrzymali równorzędne nagrody. Kulminacyjnym punktem jarmarku było zapalenie żmigrodzkiej choinki przez Burmistrza Roberta Lewandowskiego.


Dziękujemy wszystkim wystawcom i artystom, którzy uświetnili swoją obecnością nasz Żmigrodzki Jarmark, a także wolontariuszom za pomoc podczas organizacji jarmarku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie i trochę bardziej zimowej scenerii :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii TUTAJ

Paulina Olczyk