„Aktywne Ferie z ZPK”

„Aktywne Ferie z ZPK” pod takim hasłem przebiegały tegoroczne ferie zimowe w Zespole Placówek Kultury w Żmigrodzie.
W pierwszym tygodniu każdego dnia spotykaliśmy się w trzydziesto pięcio osobowej grupie dzieci od 6 do 10 lat. Wiemy jak bardzo ważna jest aktywność ruchowa, kreatywność i integracja, dlatego też pierwszy dzień rozpoczęliśmy zajęciami integracyjnymi pt. „Poznajmy siebie”.

 

 Tego dnia dzieci wzięły udział m.in w zajęciach z chustą animacyjną następnie wspólnie piekliśmy i ozdabialiśmy walentynkowe ciasteczka, które pięknie zapakowane stały się wspaniałym upominkiem dla rodziców, dziadków, rodzeństwa czy tez do własnej konsumpcji  Kolejnego dnia odbył się wyjazd do Hydropolis. Miejsce to okazało się wspaniałym pomysłem na spędzenie czasu. Jest to centrum wiedzy na temat wody, w którym w fascynujący sposób pokazane jest jej znaczenie dla człowieka. Kolejny dzień okazał się również bardzo udany. Odbyły się Warsztaty „Mydlane cudeńka” . Uczestnicy dowiedzieli się o zasadach wytwarzania mydła oraz samodzielnie je wykonywali po czym każdy zabrał swoje własnoręcznie wykonane mydełko do domu . W czwartek odbył się seans filmowy z popcornem, a także zajęcia plastyczne „Rysujemy, malujemy, lepimy postacie z bajki”. W ostatni dzień ferii odbyło się Karnawałowe szaleństwo. Uczestnicy zajęć tworzyli maski karnawałowe, w których później wspólnie się bawili na parkiecie  Każdego dnia cała grupa malowała na poszczególnych wagonikach „Pociągu wspomnień” swoje skojarzenia z każdego dnia. 
Gdy ferie dobiegały końca można było wyczuć smutek, bo wszystko co dobre szybko się kończy, na szczęście na pewno zostaną miłe wspomnienia.
Grupa starszaków rozpoczęła drugi tydzień ferii. Zajęcia integracyjne, projektowanie, a następnie konkurs na najładniejszą koszulkę, tak wyglądał pierwszy dzień  W drugim dniu odbył się seans filmowy, a następnie zajęcia filmowe prowadzone przez Panią Ulę Pelc. W kolejnym dniu dzieci i młodzież miały okazję odwiedzić Humanitarium. Jest to miejsce, którego celem jest rozbudzenie ciekawości i chęci zrozumienia nauki oraz wzmocnienie szacunku do otaczającego nas świata. Prowadzący tam warsztaty udowodnili, że nauka nie musi być trudna, a jej poznawanie przez zabawę może stać się fascynującą przygodą. W czwartek wspólnie uczyliśmy się oraz poznawaliśmy tajniki robienia pizzy. Odwiedziliśmy Pizzerię „Questo”. Dzieci samodzielnie robiły własną pizzę, którą później skosztowały. Na zakończenie drugiego tygodnia ferii organizowanych przez Zespół Placówek Kultury odbyły się warsztaty artystyczne, prowadzone przez animatorów z Teatru Westa. Dzieci miały okazję m.in. spróbować własnych sił w malowaniu twarzy oraz przekonać się jak działają farby fluorescencyjne w świetle ultrafioletowym. Jest nam niezmiernie miło, że zajęcia z okazji ferii cieszyły się tak dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży. 
Przypominamy o stałych zajęciach w Zespole Placówek Kultury.