Tylko finał z tie-breakiem

W piątek (30 lipca) odbył się VII Nocny Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród. W rywalizacji ośmiu drużyn najlepszy okazał się duet Mariusz Balaszczuk i Michał Dana.

Tradycją już jest, że na terenie żmigrodzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w okresie wakacyjnym odbywają się dwa turnieje siatkarskie. Jeden jest w scenerii dziennej, a drugi w nocnej. W przedostatni dzień lipca odbyła się rywalizacja przy blasku księżyca, która za każdym razem ma swój niepowtarzalny klimat. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali Aleksander Wroński – Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Trzebnicy i prezes żmigrodzkiego klubu siatkarskiego ULKS Ogień oraz Grzegorz Paryna – kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żmigrodzie. Organizatorzy turnieju, a więc Gmina Żmigród, Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie i wspominany Ogień Żmigród przygotowali dla uczestników okazałe nagrody o które zespoły walczyły „systemem brazylijskim” przez blisko 8 godzin. W gronie uczestników były dwie ekipy z Jarocina, które zaliczają wiele krajowych turniejów, a tym razem postanowili zaprezentować się w „Grodzie Smoka”. W sumie w całych zawodach rozegrano 14 spotkań i co ciekawe wszystkie oprócz tego finałowego zakończyły się po dwóch setach i dopiero w wielkim finale doszło do tie-breaka. W konfrontacji o 3 miejsce w turnieju Marek Wieczorek i Rafał Jarecki musieli uznać wyższość Grzegorza Gałuszki i Kamila Dany przegrywając 0-2 (11-15, 8-15). Z kolei wieli finał był niezwykle emocjonujący. Pierwszy set Mariusz Balaszczuk i Michał Dana przegrali z Kacprem Szymulą i Bartoszem Ostrowski 8-15, ale w drugiej odsłonie się przebudzili i wygrali 15-9. W decydującym secie Balaszczuk i Dana zwyciężyli 11-8, cały mecz 2-1 i to właśnie ta załoga uniosła w górę Puchar Burmistrza Gminy Żmigród w roku 2021. Przed godz. 2.00 w nocy oficjalnie zakończył się tegoroczny nocny turniej „plażówki” w Żmigrodzie, a organizatorzy zapewniają, że za rok ponownie będzie okazja spotkać się „pod siatką” i delektować się nocna rywalizacją.