Piłkarska halówka do lat 15

Cztery piłkarskie zespoły: Orzeł Prusice, Dolpasz Skokowa, MKS Piast Żmigród i Zespół Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie rywalizowały w minioną środę w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej chłopców do lat 15, rozgrywanym w ramach XVII Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast, by uzyskać prawo gry w eliminacjach strefowych.

Zarówno środowy turniej jak i strefowy – planowany na niedzielę 13.11.2016 o godzinie 11.00, rozgrywane są w żmigrodzkiej hali sportowej przy Zespole Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie. Z turnieju powiatowego awans do kolejnej rundy uzyskać mogły dwie drużyny, natomiast ze strefowego (powiaty: milicki, trzebnicki, wołowski i oleśnicki) w finale dolnośląskim zagrać może tylko zwycięzca zmagań strefowych.

W powiatowych eliminacjach do pierwszego pojedynku przystąpiły dwa żmigrodzkie zespoły, w których nieco lepszą okazała się drużyna Zespołu Szkół Dwujęzycznych, pokonując MKS Piast 2:1. Wynik tego wyrównanego spotkania do końca był otwarty, a losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich minutach po akcjach Robaka i Janika.

Drugi mecz pomiędzy przyjezdnymi Dolpasz Skokowa z Orłem Prusice to kolejny wyrównany pojedynek. Jedyna w tym spotkaniu bramka strzelona przez Hańczyka dała zwycięstwo drużynie z Dolpaszu.

Ważnym dla końcowej tabeli miał być pojedynek Dolpaszu z Piastem. Zdobyta na początku meczu bramka przez Chwiszczuka dawała zwycięstwo gościom, jednak tuż przed końcem rywalizacji gola dla miejscowych zdobył Wiktorowicz i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

W czwartym turniejowym pojedynku Zespół Szkół Dwujęzycznych pewnie pokonał 3:0 Orła Prusice.

W decydującym meczu o prymat w turnieju zmierzyły się Dolpasz Skokowa z Zespołem Szkół Dwujęzycznych. Po 15 minutach gry zasłużenie wygrała ekipa Dolpaszu pokonując żmigrodzian 2:1.

Ostatni pojedynek Piasta Żmigród z Orłem Prusice nie miał wpływu na zdobycie dwóch pierwszych miejsc premiowanych do dalszego etapu rozgrywek strefowych. Piast zdecydowanie górował, pokonując 3:1 Orła.

Prawo gry w turnieju strefowym uzyskały więc wg kolejności miejsc: Dolpasz Skokowa i Zespół Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie. Trzecie miejsce wywalczył MKS Piast Żmigród a na czwartym uplasował się Orzeł Prusice.

Wszystkie startujące drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo nagrodzono statuetkami i dyplomami najlepszego bramkarza Dawida Kowalskiego z Dolpaszu i króla strzelców Andrzeja Janika z Zespołu Szkół Dwujęzycznych.

Organizatorzy turnieju: Powiatowe Zrzeszenie LZS w Trzebnicy, ZPK Żmigród i Miejsko Gminne Zrzeszenie LZS w Żmigrodzie zapraszają na eliminacje strefowe 13.11.2016 r. (niedziela godzina 11.00).

Stanisław Chorążyczewski

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - tutaj