Duet Żmigrodzkich Mistrzów w Powiecie

Minionej niedzieli (5 marca) halę sportową opanowali miłośnicy tenisa stołowego. W Mistrzostwach Powiatu Trzebnickiego udział wzięło 25 zawodników. W reprezentacji Gminy Żmigród najlepiej spisali się Karol Przybylski i Martyna Michalczewska, którzy wygrali z swoich kategoriach wiekowych.

Zawody te były rozgrywane w ramach XVIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. Otwarcia tych zmagań dokonał Starosta Powiatu Trzebnickiego Waldemar Wysocki wraz z Przewodniczącym Powiatowego Zrzeszenia LZS w Trzebnicy Aleksandrem Wrońskim. Natomiast nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji pingpongowej czuwał doświadczony duet miejscowych działaczy sportowych Stanisław Chorążyczewski i Mirosław Gordzicz. Do zmagań o tytuł najlepszych tenisistów w powiecie trzebnickim dotarło 25 zawodników, którzy rywalizowali w 6 kategoriach wiekowych. Tenisisći stołowi swoje umiejętności nabyte przez długie lata trenowania prezentowali na 7 stołach. Wśród najmłodszej grupy wiekowej, czyli młodzików (rocznik 2004 i młodsi) zwyciężył trzebniczanin Piotr Białek, a w gronie dziewczyn Martyna Michalczewska reprezentujacą Gminę Zmigród. Swojego mistrza mają rownież Prusice, gdyż w kategorii kadetów tryumfował Maciej Ślusiarczewski. Z kolei w gronie juniorów (rocznik 1999-2001) wygrał żmigrodzian Karol Przybylski, a w rywalizacji juniorek zwyciężyła Sylwia Białek z Trzebnicy. Wśród najbardzie wytrawnych tenisistów stołowych, a więc seniorów, po zaciętej rywalizacji finałowej z Krzysztofem Przybylskim ze Żmigrodu wygrał Marek Białek z Trzebnicy. W sumie zawodnicy z Gminy Trzebnica tryumfowali trzykrotnie, zmigrodzianie dwukrotnie, a jeden złoty medal powędrował do przedstaawiciela Prusic. Tym samym poznalismy nie tylko mistrzów powiatu trzebnickiego, ale również tenisistów, którzy wywalczyli przepustki do kolejnych eliminacji strefowych. - Zawody przebiegły bez żadnych utrudnień. Żałuję jednynie, że wśród uczestników była mniejsza frekwencja niż zwykle. Przed nami teraz Eliminacje Strefowe, które odbędą się w sobotę (18 marca), a dzień później wielki Finał Wojewódzki (niedziela, 19 marca). Wówczas w żmigrodzkiej hali sportowej zawodnicy będą walczyli na 15 stołach pingpongowych. Zapowiadają nam się więc wielkie emocje – oznajmił po powiatowym championacie Aleksander Wroński.
Prezentujemy listę zawodników, którzy zagrają w elliminacjach strefowych: Sylwia Białek, maja Matusiak, Julia Mądra, Aleksandra Lisowska, Karol Przybylski, Filip Bocianowski, Michał Kochmański, Kacper Franczak, Michał Treliński, Maciej Ślusarczyński, Maja Bocianowska, martyna Michalczewska, Piotr Białek, Krystian Treliński, Kacper Dumycz, Szymon Banaś, Fabian Targoni, Jakub Tatarek, Marek Białek, Krzysztof Przybylski, Marek Pałaszewski, Jan Chorzepa, Tomasz Kita, Zbigniew Hrycak.