Wakacyjna wycieczka do Juraparku w Krasiejowie

Wakacje to wspaniały czas na podróżowanie i zwiedzanie. Dzieci uwielbiają wycieczki dlatego też w środowy poranek wybraliśmy się do Juraparku w Krasiejowie.

Udaliśmy się do Kapsuły Czasu gdzie przenieśliśmy w czasy gdy Ziemia jeszcze nie istniała. Byliśmy świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Obejrzeliśmy wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety.
Odwiedziliśmy również pawilon, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które oglądaliśmy przez przeszkloną podłogę.
Następnym etapem wycieczki była ścieżka edukacyjna. Wraz z przewodnikiem podziwialiśmy rekonstrukcje 70 gatunków około 200 modeli mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Wzdłuż trasy zwiedzania rozmieszczone były liczne plansze z fotografiami środowisk roślinnych, charakterystycznych dla ery dinozaurów. Prezentowane były też zdjęcia ze słynnych miejsc, odkryć szczątków dinozaurów lub ich tropów.
Na koniec poszliśmy do Oceanarium gdzie zobaczyliśmy z bliska jak wygląda podwodne życie. Dzieciaki były pod ogromnym wrażeniem. Stanęliśmy „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu.
Park z Dinozaurami to ciekawe miejsce na spędzenie wolnego czasu, dzieci były zachwycone, wiele się nauczyły i z pewnością długo będą wspominać to wyjątkowe miejsce.

Kolejna wycieczka już w sierpniu. Zapisy już trwają, pamiętajcie, że liczba miejsc jest ograniczona.

Monika Rudnicka