Wystawa owczarków niemieckich już w najbliższą sobotę

W dniach 28-30 lipca, do Rudy Żmigrodzkiej zjadą się właściciele czworonogów z całej Polski oraz goście z Niemiec, by wziąć udział w Wystawie Owczarków Niemieckich pod Patronatem Burmistrza Gminy Żmigród Roberta Lewandowskiego. Organizatorem wystawy jest Klub Owczarka Niemieckiego przy Związku Kynologicznym w Polsce. Pomysłodawcą a zarazem współorganizatorem wystawy w tym miejscu jest mieszkaniec Żmigrodu - Rafał Zagórski, właściciel Hodowli Owczarków Niemieckich Długowłosych „z Grodu Smoka”.

Wystawa Owczarków Niemieckich rozpocznie się w tym roku w sobotę 29 lipca o godz. 10.00, będzie można zobaczyć owczarki niemieckie krótko i długowłose, szczenięta i psy dorosłe. Wszystkie będą oceniane w ringach przez dwóch uprawnionych sędziów. Owczarki będzie oceniał znany niemiecki sędzia SV Marco Osman, a pomagał mu będzie polski sędzia Waldemar Federak. W trakcie przerwy, około godz.13.30 przewidziany jest pokaz z wyszkolenia owczarków. Na miejscu dostępny będzie catering.

Dzień wcześniej 28 lipca (piątek), od godz.17.00 odbędą się egzaminy na Niemiecką oraz Polską Licencję Hodowlaną. Natomiast w niedzielę 30 lipca od godz. 14.00 odbędą się treningi z udziałem licencjonowanych pozorantów. Szczególnie w tych dwóch dniach będzie można podglądnąć poziom wyszkolenia owczarków niemieckich w Polsce.

- Wystawa Owczarków Niemieckich, która organizowana jest w Rudzie Żmigrodzkiej, na stałe zapisała się w kalendarzu imprez Związku Kynologicznego. Z roku na rok przyjeżdża do nas coraz to większa ilość gości. W tym roku mamy również zgłoszonych sporo owczarków. W ten weekend brakuje miejsc noclegowych w całej gminie. Przybędą do nas goście z terenu całej Polski, ale również z poza kraju. Ludzie przyjeżdżają już w czwartek - piątek, by móc zwiedzić piękne tereny „Doliny Baryczy”. Jest mi niezmiernie miło, że w czasie trwania wystawy odwiedza nas tylu ludzi, to świetna forma promocji całej naszej gminy. Dziękuję serdecznie Panu Burmistrzowi Robertowi Lewandowskiemu za to, że po raz kolejny objął wystawę swoim Patronatem. Dziękuję również Panu Dariuszowi Skibie Dyrektorowi ZPK za udostępnienie terenu oraz nagłośnienie wystawy. Serdeczne słowa podziękowania kieruję również do Sołtysa Rudy Żmigrodzkiej Pana Emila Frydlewicza, za wspaniale przygotowany teren pod wystawę oraz wszelką pomoc, jaką okazuje nam przy organizacji kolejnej wystawy. Zapraszam wszystkich w najbliższy weekend do Rudy Żmigrodzkiej, by wspólnie podziwiać jedną z najbardziej powszechnych i lubianych ras w Polsce – wyznał pomysłodawca i współorganizator wystawy Rafał Zagórski.