Korzeńsko czterokrotnym laureatem w konkursie „Opowiedz”

W ramach programu „Działaj Lokalnie” co roku organizowany jest konkurs „Opowiedz”, którego celem jest twórcze ukazanie realizowanych projektów, poszukiwanie atrakcyjnych sposobów opisywania własnych działań i promowania inicjatyw realizowanych z programu „Działaj Lokalnie”, a także przedstawienie historii ludzi, liderów, miejsca, przeobrażeń, zaangażowania ludzi, ich wspaniałych pomysłów i pozytywnych zmian, jakich dokonali.

W roku 2020 w miejscowości Korzeńsko realizowane były w tej edycji dwa projekty – Inicjatywy Działaj Lokalnie „Dbamy o Swój Dom” pt. „W zdrowym ciele – zdrowy umysł!” oraz ULKS Orla Korzeńsko pt. „Wróć do gry z Orlą!”. Oba projekty zaprezentowane były za pomocą filmu oraz galerii zdjęć i oba odniosły duże sukcesy w etapie lokalnym!
Projekt „Wróć do gry z Orlą!” zdobył I miejsce w kategorii film oraz III miejsce za galerię projektu! Suma przyznanej nagrody pieniężnej to 862 zł brutto.
Projekt „W zdrowym ciele-zdrowy umysł!” zajął II miejsce w kategorii film oraz II miejsce za galerię projektu! Suma przyznanej nagrody pieniężnej to 744 zł brutto.
Zatem Korzeńsko aż 4-krotnie stanęło na podium w konkursie! Serdecznie dziękujemy komisji konkursowej za docenienie naszej pracy i zaangażowania w realizację projektu. Takie wyróżnienie na pewno zmotywuje mieszkańców do dalszego działania.
Filmy umieszczone są w serwisie YouTube i zostały wysłane przez organizatorów do etapu ogólnopolskiego. Galerie projektów można obejrzeć na dzialaj.barycz.pl. Autorem filmów oraz obu galerii jest Edyta Grzybkowska.

Edyta Grzybkowska