Za nami Żmigrodzkie Dni Smoka

Tegoroczne Żmigrodzkie Dni Smoka przeszły do historii, jednak emocje jeszcze nie opadły.

W piątkowe popołudnie nasze miasto stało się jedną wielką Smoczą Jamą. Barwny pochód przeszedł ulicami miasta w towarzystwie Orkiestry Dętej z Miejskiej Górki.
Wszyscy zgromadziliśmy się na Targowisku Miejskim "Mój Rynek". Uroczystym przemówieniem Robert Lewandowski- Burmistrz Gminy Żmigród rozpoczęły się Żmigrodzkie Dni Smoka. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom, instytucjom za trud w przygotowanie fantastycznych Smoków.
Podczas wydarzenia został rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny „Moja rodzina w Żmigrodzie” organizowany przez Placówkę Wsparcia Dziennego. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Scena tętniła życiem poprzez występy artystyczne naszych sekcji artystycznych. Wystąpili: Grupa taneczna Wm, Grupa wokalna „Belcanto”, a także Grupa taneczna G. Power.
Gwiazdami wieczoru tego dnia był zespół WEEKEND oraz GOLEC UORKIESTRA. Dobry kontakt z publicznością, a także znane utwory, przyciągnęły pod scenę rzeszę fanów.

Drugi dzień rozpoczął się Żmigrodzkim Biegiem Smoka. Blisko 200 zawodników pokonało 10 km trasę ulicami Żmigrodu.
Rockowe brzmienia ADRENALINY rozpoczęły wieczorne koncerty. Jedną z gwiazd wieczoru tego dnia był Kubańczyk. „Lady Pank”, „Zwykły chłopak”, czy „Z Tobą” to hity, które na platformie YouTube notują po kilkadziesiąt milionów wyświetleń.
Energia sięgnęła zenitu gdy swój koncert rozpoczął zespół WILKI, który sprawił, że publiczność nie przestawała śpiewać. Fani formacji mogli posłuchać najbardziej znane przeboje w nietypowych aranżacjach.

Dni Smoka to jednak nie tylko muzyczne wrażenia serwowane ze sceny koncertowej. To również szereg wydarzeń i atrakcji towarzyszących. Dla szukających adrenaliny nie zabrakło atrakcji w Wesołym Miasteczku, dla łasuchów pysznych gofrów, lodów oraz innych smakołyków. Mogliśmy również spotkać żmigrodzkiego smoka rozdającego słodkości, oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowych fotografii.

Na stoisku charytywnym udało się zebrać 9509 zł. Zebrane pieniążki zostały podzielone na pół i przelane na konta Jakub Żupiński i Żmigrodzki Klub Przyjaciół Zwierząt.

Dziękujemy firmie Turbo-Trans S.C., której właścicielem jest Kamila i Grzegorz Olejniczakowie za bezpłatne użyczenie terenu, na którym znajdował się parking dla uczestników imprezy.