Biegacze i kijkarki wracają na swoją ścieżkę z „pomocną dłonią”

Koronawirus słabnie, obostrzenia epidemiologiczne są luzowane, a to oznacza, że możemy wrócić do wspólnej aktywności fizycznej. W niedzielę (23 maja) nastąpi inauguracja 9. Żmigrodzkiego Maratonu na Raty i 2. Nordic Walking. Ważnym aspektem tego wydarzenia będzie dekoracja medalowa najlepszych biegaczy i „kijkarek” z 2020 roku, jak również wsparcie rehabilitacji Jakuba Żupińskiego.

Po dłuższej przerwie spowodowanej globalną pandemią, codzienne życie powoli wraca do normalności. Na swoje właściwe ścieżki wraca również aktywność fizyczna, choć nadal w obostrzeniach epidemiologicznych, ale już nie tak twardych jak przez ostatnie miesiące. Na swoja malowniczą trasę w Zespole Pałacowo-parkowym w Żmigrodzie powraca również 9. Żmigrodzkiego Maratonu na Raty i 2. Nordic Walking. Dokładnie rok temu miłośnicy marszu z kijkami dołączyli do miłośników biegu i tak oto trwa ich wspólna przygoda. Uczestnicy będą spotykać się w wyznaczonych terminach, aby pokonać tradycyjną trasę o długości 4,2 km. Zaliczenie 10 etapów sprawi, że dana osoba będzie mogła poszczycić się słynnym tytułem „Maratończyka”. Do kogo jest skierowane to wydarzenie? Dla każdej chętnej osoby, która chce aktywnie spędzić niedzielne południe w malowniczym żmigrodzkim parku. Udział w biegu jest zupełnie bezpłatny, a zapisy odbywają się tuż przed startem. Ze względu na panujące obostrzenia epidemiologiczne każdy uczestnik jest zobowiązany zachować dystans społeczny 1,5 metra przed, jak i po biegu. Warunkiem do tego, aby być skalsyfikowanym na koniec sezonu i otrzymać pamiątkowy medal jest zaliczenie 8 z 10 zaplanowanych etapów. Organizatorzy Maratonu na Raty, a więc Gmina Żmigród i Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej biegowej zabawy. Podczas tego wydarzenia będzie można wesprzeć rehabilitację młodego Jakuba Żupińskiego, który rok temu uległ poważnemu wypadkowi. Po zakończeniu biegu i marszu Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski oraz Dyrektor ZPK Żmigród Robert Grabkowski dokonają uroczystej dekoracji medalistów i najlepszych zawodników poprzedniej edycji tych zmagań.

Plan 1 etapu:
Godz. 10.00: Otwarcie biura zawodów - zapisy
Godz. 10.50: Uroczyste otwarcie cyklu przez Burmistrza Gminy Żmigród Roberta Lewandowskiego i Dyrektora ZPK Żmigród Roberta Grabkowskiego
Godz. 11.00: Start biegu i marszu
Godz. 12.00: Dekoracja najlepszych zawodników z poprzedniej edycji tych zmagań

Planowane terminy 9. Żmigrodzkiego Maratonu na Raty i 2. Nordic Walking:
Etap I: 23.05.2021 rok, godz. 11.00
Etap II:
06.06.2021 rok, godz. 11.00
Etap III: 20.06.2021 rok, godz. 11.00         
Etap IV: 04.07.2021 rok, godz. 09.00
Etap V: 18.07.2021 rok, godz. 09.00
Etap VI: 01.08.2021 rok, godz. 09.00
Etap VII: 15.08.2021 rok, godz. 19.00
Etap VIII: 19.09.2021 rok, godz. 11.00
Etap IX: 17.10.2021 rok, godz. 11.00
Etap X: 21.11.2021 rok, godz. 11.00

Regulamin 2 Żmigrodzkiego Maratonu na Raty Nordic Walking TUTAJ
Regulamin 9 Żmigrodzkiego Maratonu Na Raty TUTAJ
Oświadzczenie rodziców Maratonu na Raty Nordic Walking TUTAJ
Oświadzczenie rodziców Maratonu Na Raty TUTAJ

Grzegorz Paryna

Plakat 1 etap

Żmigrodzki wyścig kolarski na razie bez zmian, ale zawodnicy muszą wyrobić licencję

Gmina Żmigród w roku 2021 ponownie będzie gospodarzem Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Grand Prix Doliny Baryczy oraz amatorskich zmagań z cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Oba te zmagania zaplanowane są na 13 czerwca, ale czy warunki epidemiologiczne pozwolą na organizację tego wydarzenia?

Czytaj więcej: Żmigrodzki wyścig kolarski na razie bez zmian, ale zawodnicy muszą wyrobić licencję

ŻMIGRÓD ZAPRASZA NA ROWEROWE WALENTYNKI

Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski miesiąc temu ogłosił, że rok 2021 będzie „Rokiem rowerowym” w Żmigrodzie. Wiąże się z tym wiele wydarzeń, których głównym atrybutem będzie popularny „jednoślad”. W żmigrodzkim rynku już przyświeca wszystkim efektowny rower, jako symbol aktywnych najbliższych 12 miesięcy, a przed nami wydarzenia z nim związane m.in. rodzinne rajdy rowerowe, wyścigi kolarskie, czy okolicznościowe wyprawy rowerowe. Najbliższa taka już niebawem, a dokładnie w same „Walentynki”. Tak, tak w Żmigrodzie to jest możliwe! Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy” ze znakomicie wkomponowanymi nowymi drogami rowerowymi, to idealne miejsce do tego, aby ten „Dzień zakochanych” spędzić razem, we dwoje i aktywnie. Gmina Żmigród, Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie i Dolnośląska Kraina Rowerowa przygotowali romantyczną wyprawę dla odważnych miłośników rowerowej turystyki . Każdy może w tym uczestniczyć bez zobowiązań i bez względu na wiek. Wystarczy tylko przejechać dowolną trasę i zaliczyć dwa wyznaczone punkty postojowe, gdzie dla uczestników będą czekały tajemnicze walentynkowe niespodzianki. Pierwszy postój znajduje się w świetlicy w Rudzie Żmigrodzkiej, a drugi w baszcie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Żmigrodzie. Ta romantyczna wyprawa nic nie kosztuje, a z pewnością przyniesie same korzyści zarówno zdrowotne, jak i te uczuciowe… Jeżeli uważasz, że te Walentynki chcesz spędzić w wyjątkowy sposób wystarczy zadzwonić pod nr tel. (71) 385-27-58 i zgłosić udział swojej pary (zgłoszenia do 11 lutego). Zachęcamy do wspólnej zabawy i do zapoznania się z regulaminem tego wydarzenia. 

Grzegorz Paryna

Regulamin - pobierz

 

 

OSiR niedostępny do 9 kwietnia.

Informujemy, że w związku z wydanym nowym rozporządzeniem epidemiologicznym Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żmigrodzie będzie niedostępny do dnia 9 kwietnia br. Wstęp na obiekt będą mieli tylko i wyłacznie uczestnicy zajęć treningowych organizowanych przez MKS Piast Żmigród

Czytaj więcej: OSiR niedostępny do 9 kwietnia.

ROWEROWE WALENTYNKI ODWOŁANE, ALE UPOMINEK NA CIEBIE CZEKA

Za oknami mamy przepiękną zimową aurę na którą czekaliśmy z utęsknieniem. Z podobną tęsknotą oczekujemy tegorocznych walentynek, które dotrą do nas już w najbliższą niedzielę. W ramach całorocznego projektu „Żmigrodove roverlove” Gmina Żmigród, Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie i Stowarzyszenie Dolnośląska Kraina Rowerowa zorganizuje wiele wydarzeń, których głównym atrybutem będzie rower. Jednym z punktów programowych miały być „Rowerowe walentynki”, ale niestety ze względu na panujące warunki atmosferyczne wydarzenie to zostaje odwołane. Jednocześnie dziękujemy wszystkim osobom, które zgłosiły się do udziału w tej zakochanej rowerowej przygodzie i zapraszamy do Referatu Oświaty, Promocji i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie po odbiór niespodzianek. Walentynkowe gadżety rowerowe już na was czekają! Kolejne wydarzenie w ramach „Żmigrodove roverlove” to pierwszy weekend wiosny, a więc bądźcie czujni…
Grzegorz Paryna

ODWOŁANE

Żmigród wbiegnie w Nowy Rok

Z wielką nadzieją wszyscy czekamy na koniec roku 2020. Roku, który zaskoczył cały świat eksplozją epidemii i dalszymi konsekwencjami w życiu codziennym całej społeczności. Dlatego też teraz oczekujemy nowego 2021 roku z wiarą, że będzie on zdecydowanie inny i powoli wrócimy do normalności.

Czytaj więcej: Żmigród wbiegnie w Nowy Rok