Niedziela pełna dobrego humoru

Wczorajszy dzień przyniósł nam wiele radości. W Zespole Pałacowo-Parkowym odbył się VI Festiwal Kwiatów, II Przegląd Kapel Ludowych oraz Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych, współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Ten szczególny dzień rozpoczęliśmy o godz. 11:30 polonezem, który reprezentowali uczniowie żmigrodzkiego gimnazjum, w pierwszej parze zatańczył sam Robert Lewandowski Burmistrz Gminy Żmigród. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania oraz pełnego profesjonalizmu, do którego przyczyniła się Anna Hupa.

Następnym punktem programu był występ Stars Of Melody & City Band, którzy rozgrzali publiczność radiowymi hitami pod okiem Izabeli Możdżeń.

Słoneczna aura zgromadziła w naszym parku wielu ludzi, którzy podziwiali wystawy kompozycji kwiatowych i roślin oraz stoiska wystawiennicze.

Na naszej scenie podczas II Przeglądu Kapel Ludowych, którą organizacją zajął się prezes Stowarzyszenia "Złota Jesień" Adam Nowak wystąpili: Zespół Ludowy Brzykowianie, Zespół Ludowy Pierstniczanie, Zespół Ludowy Strupinianie, Zespół Ludowy Wąsoszanki, Zespół Ludowy Niezła Paka, Kapela Janka Boduszko, Jan Swobodzian - Nadodrzanie.
Podczas Dolnośląskich Targów Organizacji Pozarządowych, w trejażu gościliśmy organizacje pozarządowe, które wystawiły się ze swoimi pracami. W ramach targów o godz. 13:00 w żmigrodzkiej baszcie odbyła się konferencja: "Czy Polska może być Niepodległa bez Organizacji Pozarządowych" Podziękowania za organizację należą się dla prezesa Andrzeja Wiewióry Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Społecznej im. Świętej Jadwigi Śląskiej.
Dziękujemy naszym harcerzom za świetną organizację i profesjonalne przygotowanie swojego stoiska.
Podczas wydarzenia mogliśmy bezpłatnie zwiedzić naszą basztę, na stawach również skorzystać z kajaków.

Imprezę poprowadził Krzysztof Szubert

Zdjęcia fot. Aleksandra Rudnicka

Rynek zamknięty

UWAGA! W związku z odbywającym się I Gminnym Dniem Rodziny prosimy o nie parkowanie pojazdów na placu rynkowym:
od godz. 22:00 dnia 12.05.2018 r. 
do godz. 22:00 dnia 13.05.2018 r.

Za utrudnienia przepraszamy!

zakaz parkowania

;)

Barkowo Motor Szoł

Już 27 maja zapraszamy na jedyną w swoim rodzaju imprezę motocyklową w Gminie Żmigród! 7. Zlot Motocyklowy - Barkowo Motör Szoł przed nami! Czym zaskoczą nas organizatorzy? Otóż w Barkowie po raz pierwszy w Polsce odbędzie się WYŚCIG RETRO, w którym udział wezmą maszyny z lat 20. i 30.! Dodatkowo każdy uczestnik wydarzenie będzie mógł skorzystać z symulatora jazdy na jednym kole Wheelie Machine.Dodatkowo gwarantowana świetna atmosfera i najlepsze zlotowe jedzenie. Imprezę poprowadzi Robert Jarek, o oprawę muzyczną zadba DJ Domin. 

Czytaj więcej: Barkowo Motor Szoł

Żmigrodzka Parada Smoków

Tradycyjnie, podczas Żmigrodzkich Dni Smoka (9-10 czerwca 2018 r.) przez miasto przejdzie parada smoków. W tym roku ze względu na Żmigrodzkie Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę smoki będą ubrane w barwy narodowe. Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. I to nie tylko jako obserwator, ale także jako uczestnik parady. Smoki, które wezmą udział w paradzie i zostaną zgłoszone do konkursu, będą miały szansę wygrać 1000 zł. Przewidziane są także nagrody dla wyróżnionych "gadów". Podobnie jak w roku poprzednim - nie ma ograniczeń wiekowych, terytorialnych, jedyne, co może ograniczać przygotowane smoki, to wyobraźnia. Jeśli masz grupę znajomych, lub sam masz ochotę przebrać się za smoka lub smokopodobną istotę, zgłoś koniecznie swój akces do przeglądu. Regulamin znajdziecie na stronie www.zmigrod.com.pl (zakładka Dni Smoka/Parada Smoków).

Aby wziąć udział w paradzie i stanąć do konkursu,  uczestnik powinien zgłosić chęć uczestnictwa za pomocą formularza zgłoszeniowego osobiście w Biurze Promocji Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie Pl. Wojska Polskiego 2-3, pokój nr 1, lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie wpisując „SMOK” do 1 czerwca 2018 roku.

Małgorzata Kosińska

Żmigrodzki Dzień Dziecka

Serdecznie zapraszamy na Żmigrodzki Dzień Dziecka, który odbędzie się 03.06.2018 r., godz. 13:00 w Zespole Pałacowo-Parkowym. "Dziki Zachód w Żmigrodzie. Indianie i kowboje atakują", w takim klimacie odbędzie się tegoroczny Dzień Dziecka. Organizatorzy zapewniają moc atrakcji.

Więcej szczegółów na plakatach poniżej.

Czytaj więcej: Żmigrodzki Dzień Dziecka

Wieczór z Legendą

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Wieczór z Legendą, który odbędzie się 12.05.2018 r. o godz. 12:30 w żmigrodzkiej baszcie Zespołu Pałacowo - Parkowego. W piękny, koncertowy klimat wprowadzi Państwa Anna i Włodzimierz Ranoszek. Na wieczorze odbędzie się również promocja książki Baśniowy Wrocław. 

Czytaj więcej: Wieczór z Legendą